Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije:

Mednarodni dan otrok v medijih (International Children’s Day of Broadcasting), ki ga zaznamujemo vsako leto prvo nedeljo v mesecu marcu, je nastal na pobudo UNICEF-a in Mednarodnega odbora Akademije za televizijsko umetnost in znanost.
Namen tega dne je otrokom v medijih dati prostor, da so soustvarjalci medijskih zgodb in imajo možnost predstaviti svoj pogled na določeno tematiko. Zavedati pa se moramo, da splet kot novodobni medij spada med področja, kjer meje, kdo uči koga, niso jasno določene: otroci v znanju prehitevajo odrasle, hkrati pa, paradoksalno, bolj kot kadarkoli potrebujejo njihovo vodstvo in podporo. Zato je digitalna pismenost vse bolj pomembna kompetenca v življenju naših otrok.

Digitalna pismenost je ena izmed ključnih vseživljenjskih kompetenc, ki vključuje varno in kritično uporabo tehnologije informacijske družbe tako pri delu kot tudi v prostem času in pri sporazumevanju. Gre za spretnosti, ki je postala del vsakdana.

Več si lahko preberete na tej spletni povezavi.