DRŽAVNO PRVENSTVO V ORIENTACIJI

Letošnje državno prvenstvo v orientaciji za učence osnovnih in dijake srednjih šol je bilo v Mariboru pod Pohorjem. Cilj tekmovanja je, da s pomočjo karte in kompasa najdeš vse točke v najkrajšem času. Tekmovalo je 44 naših učencev v treh kategorijah: A (4. in 5. razred), B (6. in 7. razred) in C (8. in 9. razred). Skupaj se je tekmovanja udeležilo skoraj 800 učencev in dijakov.

Velika večina naših učencev je uspešno opravila tekmovanje. Glede na to, da veliko tekmovalcev prihaja iz orientacijskih klubov, sta naši učenki Arabela Kekec in Ema Erjavec s posameznima uvrstitvama na 6. oz. 9. mesto dosegli imeniten uspeh med posameznicami. Tako sta tudi največ doprinesli k odličnemu ekipnemu rezultatu učenk C kategorije, ki so osvojile 2. mesto in vseekipnemu rezultatu učenk vseh treh kategorij, ki so osvojile prav tako 2. mesto med 17 šolami. Učenci so vseekipno dosegli 9. mesto med 24 šolami.

Naše vrste so zastopali:

Miha Viher, Marsel Zver, Niko Munda, Gregor Hebar, Jakob Krajnc, Jure Rajh, Simon Štuhec, Simon Slana, Žan Pevec, Janez Sirc, Matic Munda, Rep Aljaž, Erik Cizerl, Kevin Perko, Žan Obran, Mihael Job, Klemen Tomanič in

Gaja Raušl, Maja Cizerl, Larisa Balažič, Lara Lipovšek, Riana Jaušovec, Nika Kovačič, Glorija Vočanec, Alisa Petrena, Leja Kekec, Zala Črepinko, Larisa Kosi, Katja Slana, Maša Bec, Jana Erjavec, Tinka Tomanič, Ilona Cizerl, Stela Hebar,  Lea Kosi, Špela Tomanič, Minea Lipovšek, Arabela Kekec, Klara Hebar, Sara Kosi, Ema Erjavec, Nika Cizerl, Janja Cvetko in  Sanela Šeruga.

(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)