V soboto, 14. 4. 2018, smo se odpravili na spomladanski planinski izlet na Gore. Pridružili smo se učencem iz OŠ Ormož in OŠ Središče ob Dravi. 17 otrok naše šole in vrtca (nekateri v spremstvu staršev) smo se tokrat na izlet odpravili z vlakom. Iz Ormoža smo se odpeljali do Zidanega Mosta, nato pa pot nadaljevali do razložene hribovske vasi z  imenom Gore. Višina vrha Gore, ki leži nad planinskim domom, je 762 m. Na vrhu stoji  cerkvica              Sv. Jurija.  Višinska razlika, ki smo jo prehodili, je bila 562 m.  Po prihodu na vrh smo se dobro okrepčali. Na igrišču so fantje igrali nogomet, nekateri so počivali v senci in se pripravljali na spust v dolino, drugi so se igrali na igralih. Za pot na vrh smo potrebovali 2 uri in pol, pot v dolino do železniške postaje v Hrastniku pa je bila nekoliko krajša. Prehodili smo skoraj 12 km. Zelo zanimiv je bil zadnji del poti, ko so učenci »vozili vlak«.  Dan je bil sončen in lep. Malce utrujene od dolge poti so nas ob sončnem zahodu na ormoški železniški  postaji pričakali starši. Veselimo se že naslednjega izleta. Tokrat gremo na Golte.  Lahko se nam pridružite!