Učenci in učitelji podaljšanega bivanja smo se v petek, 23. oktobra 2015, zbrali pred šolo s posebnim namenom. V rožno gredico smo posadili rumenocvetno magnolijo, ki bo simbol naše povezanosti z vsemi – predvsem z otroki celega sveta, ki trpijo zaradi vojne.

21. september je mednarodni dan miru in aktivisti iz Finske so se leta 2004 odločili ta dan proslaviti s sajenjem dreves po celem svetu (Eno Tree Planting Day). To je tudi leto, ko je Wangari Maathai prejel Nobelovo nagrado za mir za sajenje dreves.

Na naši šoli smo posadili že več dreves, a nekatera niso preživela zime. Leta 2007 smo posadili zlati cigarovec, ki ga lahko vidite pred kuhinjo. Leta 2009 smo posadili prav to rumenocvetno magnolijo, a smo jo morali zaradi gradnje vrtca izkopati. Tako je v loncu čakala do letošnje jeseni, ko je končno spet dobila mesto med nami.

Obe drevesi je podaril Marko Viher, kateremu se iz srca zahvaljujemo za njegov prispevek k našemu projektu.

[wzslider autoplay=”true”]