LUTKOVNO GLEDALIŠČE MARIBOR

V petek, 2. 10. 2020, smo se z učenci razredne stopnje napotili proti Mariboru, da bi si ogledali lutkovno predstavo Janko in Metka, in to v ta pravem lutkovnem gledališču.

Predstava je bila čudovita, otroci so uživali. Za varnost in higieno v teh kriznih časih je bilo zares poskrbljeno.

Po ogledu predstave smo si ogledali najstarejšo trto na svetu. Na poti skozi staro mestno jedro smo se ustavili ob Kužnem znamenju, ki je povsem obnovljeno in svetleče.

Občudovali smo tudi tržnico, stavbe, široke ulice, ljudi –  ki hitijo in se ne pozdravljajo …

Žal, smo videli tudi žalostno podobo večjih mest, ko brezdomci z igranjem na instrumente prosijo za denar.

Z učenci 3. in 5. razreda smo si ogledali tudi akvarij in terarij – ponovno veliko novih doživetij in spoznanj.

Polni novih doživetij smo se vrnili k Svetemu Tomažu.

KINO MURSKA SOBOTA

V kino smo se  podali v torek, 6. 10. 2020, z namenom, da spoznamo tudi to kulturno ustanovo in seveda, da si ogledamo film Troli 2. del.

Film je bil zanimiv, otroci so ponovno uživali. Otrokom, ki še niso bili v kinu, je bilo zanimivo tudi to, da so med gledanjem filma lahko »grickali kokice«.

Tudi v Murski Soboti je bilo poskrbljeno za varnost, saj smo si film ogledali ločeno po razredih v kar treh dvoranah.

Tudi ta dan se bo vsem, zagotovo, vtisnil v spomin.