Vsako leto 4. oktobra obeležujemo SVETOVNI DAN ŽIVALI. To je priložnost, da ljudje razmislimo o človekovem sobivanju z živalmi.

Veliko ljudi namreč še vedno ne skrbi ustrezno za svoje ljubljenčke, se zanje odločijo zaradi napačnih razlogov ali jih celo zapustijo in prepustijo nemilosti, velikokrat pa tudi mučijo.

Zato smo se tudi na naši šoli odločili, da bomo pomagali živalim, ki so lačne in zavržene.

Zato bomo v času od 4. 10. -18. 10. 2024, zbirali hrano za živali, ki jo bomo ob koncu zbiralne akcije, podarili DRUŠTVU PROTI MUČENJU ŽIVALI PTUJ.

Vabimo vas, da vsak po svojih zmožnostih prispeva in doda košček v sestavljanki lepšega življenja zapuščenih živali.

KDO BO ZBIRAL? Vsi učenci in delavci šole.

KAJ BOMO ZBIRALI?

• konzerve mokre hrane,
  • briketi,
  • priboljški,
  • topla odeja …

KJE BOMO ZBIRALI? Šolska avla – nastavljene bodo škatle v katere lahko odložite hrano. Vabili vas bodo plakati.

DO KDAJ BOMO ZBIRALI? Zbirali bomo 14 dni (od 4. do 18. oktobra).

KOMU BOMO PODARILI? DRUŠTVU PROTI MUČENJU ŽIVALI PTUJ.

KDO SE BO VESELIL? Tačke, repki in smrčki zapuščenih psov in mačk.

HVALA, ker ti ni vseeno, HVALA, ker POMAGAŠ.

Ekipa učencev in učiteljev Ekošole