V torek, 9. 5. 2023, so se učenci 7. razreda ter tri učenke 8. razreda udeležili prireditve v Ormožu, ki je potekala ob Dnevu Evrope. K prireditvi so pristopile občine Ormož, Sveti Tomaž in Središče ob Dravi.

Letošnja osrednja nit prireditve je bila »Ormož na turističnem zemljevidu Evrope«. Ob 750-letnici omembe Ormoža smo na letošnjih stojnicah predstavljali različne dele mesta Ormož ter pomembne osebnosti. Učenci naše šole so spoznavali in predstavljali rojaka Franca Ksavra Meška.

Na dan dogodka so učenci osnovnih šol svoje izdelke predstavili na stojnicah, prisluhnili kulturnemu programu, si ogledali stojnice ostalih šol in se posladkali s »prleškimi« dobrotami, ki jih tokrat ni bilo malo.

V zadnji uri druženja smo poslušali koncert slovenskega izvajalca hip hop glasbe, in sicer Nipkeja.

Dan je bil pester, zanimiv in kulinarično zelo razgiban.

Tanja Hebar, Silva Rakuša