IMG_20220421_104514

Slika 1 of 33

Po srečanju na Hrvaškem, Srbiji je sledilo delovno srečanje v okviru projekta Erazmus+ GoCarGo Plus v kraju Petersdorf na Gradiščanskem v Avstriji. Našo šolo so zastopale Janja Cvetko, Nika Cizer, Tinka Tomanič in mentor učitelj Drago Slavinec. Ob 7. uri smo se vkrcali na avtobus z ostalimi šolami iz Ptuja, ki ravno tako sodelujejo v zgoraj omenjenem projektu. Po 2,5 urni vožnji smo prispeli v Petersdorf. Po uvodnem pozdravu smo pričeli z delavnicami. Ogledali smo si projekt Samooskrbno drevo, ki proizvaja elektriko za polnjenje mobilnih telefonov in luči. Lahko smo si izdelali obeske za ključe, žvižgalko, tiskanje s 3D tiskalnikom, pogled skozi virtualna 3 očala je vsekakor zanimiv, postopek varjenja, izgradnja sončne elektrarne. Tekmovali smo lahko tudi v vožnji z električnim skirojem in električnim avtomobilom. Skozi cel dan smo imeli brezplačno hrano in pijačo. Všeč nam je bilo druženje z vrstniki. Ob vračanju domov smo se oglasli v Gradcu, kjer smo si ogledali staro mestno jedro, Pika na i je bil ogled Schlossberga- javni gozdni park s trdnjavo na griču. Dobili smo tudi prosto za nakupe. Domov smo se vrnili ob 20.30 uri polni lepih vtisov in spominov.