V soboto, 1. 2. 2020, smo se člani planinskih krožkov treh osnovnih šol odpeljali na zimski planinski izlet. Tokrat ne tako daleč, naš cilj je bilo Mariborsko Pohorje. Z avtobusom, ki nas je že čakal pri Kulturnem domu Sveti Tomaž, smo se ob 7. uri odpeljali proti Ormožu, kjer so nas že čakali učenci ormoške in središke osnovne šole. Odpeljali smo se proti Ptuju, nato do Hoč, kjer smo zavili proti Pohorju in vožnjo zaključili na zgornji postaji pohorske vzpenjače. Tam smo izstopili ter se odpravili proti Arehu in Žigartovemu vrhu. Med hojo je bilo snega je le za »vzorec«. Hodili smo približno 3 ure. Pot do Ruške koče ni bila zahtevna. Ruška koča na Arehu leži na nadmorski višini 1246 m. V njeni bližini je cerkev sv. Areha, ki je bila zgrajena v 17. stoletju. V bližini je umetno jezero, ki služi zasneževanju smučišč. Ob smučišču na Arehu smo se kepali, nekateri pa z lopatkami dričali po položnem pobočju. Le nekaj najbolj vztrajnih se je podalo na pot do Žigartovega vrha, ki je s 1347 m najvišji vrh na vzhodnem Pohorju. Ko smo bili že malce utrujeni, smo se preoblekli in se odpeljali proti domu. Med potjo smo se ustavili in si ogledali Framski slap,  ki se skriva v gozdičku nedaleč od ceste. Slap pada preko temne stene, do njega vodi lepo urejena pot. Domov smo se vrnili ob 16. 30 uri. Naslednji planinski izlet bo meseca marca, ko se bomo odpeljali z vlakom do Rimskih Toplic in se nato povzpeli na 910 m visok vrh Kopitnik.