Petega oktobra obeležujemo Svetovni dan učiteljev. Na osnovni šoli Sveti Tomaž nadaljujemo tradicijo, da prvo uro pouka nadomestijo učitelje učenci. Tako se za eno uro učenci prelevijo v ravnatelja, tajnico, slavista, matematika, zgodovinarja… Na ta dan povabimo tudi upokojene sodelavce. Ob dnevu učiteljev so spregovoriti ga. ravnateljica Irma Murad, mladi ravnatelj Žiga Miha Erjavec, ter gospa Ana Rajh v imenu upokojenih učiteljev. Druženje v zbornici mine ob obujanju spominov in načrtovanju novih izzivov. Mladi učitelji spoznajo, da je potrebno uro načrtovati že veliko prej, predvsem doma, obenem pa poleg znanja je potrebno imeti do učencev še veliko mero potrpljenja, veliko srce, razumevanje, pripravljenost pomagati in svetovati. Čeravno v šoli ocenjujemo znanje, pa nam v srcu in spominu ostanejo tisti, ki so nam znali prisluhniti, pomagati, nas obravnavali kot mladostnike in nas učili in pripravljali na izzive odraslih ljudi.