16. 5. 2017 smo učenci 8. a razreda izvedli tehniški dan – udeležili smo se 8. srečanja GoCarGo na Ptuju. Zjutraj nas je za malico pričakal hamburger, sonce je ogrelo naša navijaška srca. Z  avtobusom smo se namenili na Ptuj. Še posebne pozornosti je bil deležen avtomobil Chesse Car, kateri je plod naše domišlije, ustvarjalnosti, idej, ter obdelovalnega orodja, in materialov, katere smo uporabili pri izdelavi avtomobila, s katerim smo se predstavili na 8 srečanju GoCarGo na Ptuju. Še posebej smo bili ponosni  na oblikovalski dosežek, saj nam je naš avto zelo všeč. Pri oblikovanju je sodeloval cel razred: od načrtovanja na tehniškem dnevu oktobra, do same izdelave od januarja do sredine maja. Nekateri učenci so za izdelavoi avtomobila porabili 18 ur. Pri izdelavi so sodelovale tudi dekleta, saj njihova natančnost pri brušenju in lakiranju je bila velikega pomena.Za izdelavo smo uporabili les, kovino, umetne mase, in papir. Na przorišču nas je pričakalo 19 avtomobilov iz Slovenije, Hrvaške in Srbije. Vsi so bili plod otroške domišlije in ustvarjalnosti, različnih oblik, imen, materialov. Vsi sobili lepi. Vloženega je bilo veliko otroškega truda in pridnih rok. Naš Chesse Car je bil všeč tudi drugim, saj so mu mentorji in tekmovalci namenili 2.  mesto pri ocenjevanju avtomobilov.  Sledila je vožnja v slalomu in veleslalomu. Alenu in Tomiju se ni uspelo uvrstiti med prve tri tekmovalce.  Nato smo opravili kosilo, počakali na razglasitev, za nagrado dobili sladoled in se odpeljali domov. Sedaj bo naš Chesse Car krasil prostor pred zbornico. Mogoče pa se bo sedmiemu razredu utrnila kakšna zanimiva ideja, saj naslednje leto čaka njih oblikovanje novega avtomobila.