Petek, 20. 11. 2015 je bil prav poseben dan. Pouk je bil drugačen kot običajno-bil je naravoslovni dan. V šolo smo prišli zgodaj, saj smo si morali pripraviti pogrinjke za Tradicionalni slovenski zajtrk, ki je potekal po celotni Sloveniji. Na naši šoli smo imeli tekmovanje kateri razred ima najlepši pogrinjek. Po presoji komisije je zmagal 9. razred. Učenci osmega in devetega razreda smo se nato odpravili na obisk na kmetijo Voršič (Rakovci). Tam se ukvarjajo z živinorejo-pridelava mleka. Še posebej mi je bilo všeč, da nam je g. Voršič povedal tudi svoj pogled na vso živilsko industrijo ter nam povedal tudi nekaj o svojih živalih. Pokazal nam je tudi dojilnico, ki je zelo napredna in moderna. Bilo je poučno in prepričana sem, da se je vsak naučil vsaj nekaj novega.

Zapisala: Nika Klemenčič, 9.a